Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Una unboxinguje: Welcome to Dino World

od 28. 5. 2019Články, Welcome to Dino World

Asi to znáte také – něco si objednáte na Kickstarteru a pak jen měsíce čekáte a čekáte, až vysněná hra dojde. Přesně tak jsem to měla s aktuální novinkou Welcome to Dino World. Ta mi ale naštěstí dnes došla a tak se s vámi mohu podělit o to, co vše najdete uvnitř krabice!

Welcome to Dino World

Herně se jedná o poměrně jednoduchý roll and write systém, kdy hodíte kostkama a podle toho, co padne, si vyberete, co zakreslíte na svůj hrací plán.

Nejdůležitější je zde ale váš hrací plán. ten je ve dvou variantách – lite a danger verzi. Lite je samozřejmě jednodušší a přístupnější, v danger verzi vám mohou dinosauři i utéct a nadělat pořádnou paseku! Těch je pořádný pakl (dohromady na sto padesát), takže vystačí na docela hodně her – zde bude záležet na tom, s kolika hráči hrajete.

Welcome to Dino World

Základem hry jsou kostky. Hodíte všemi, vezmete si tužku a jdete kreslit, co se vám zrovna zachce a na co máte dostupné hody. Postupně se snažíte vytvářet výběhy pro dinosaury, cesty a speciální atrakce.

Nejskvělejší ale je, že v balení máte nejen dostatek tužek, ale i gumu! Je to naprosto drobný detail, ale já vždy ocením, když vydavatel řeší i tyto drobnosti a stará se o hráče. A přitom ho to stálo sotva pár korun. Více takových! Už zde chybí jen ořezávátko, které dostanete třeba ke hře V pasti.

Welcome to Dino World

To, na co se budete zaměřovat prozradí karty úkolů, za které jsou bonusové body. Kdo kterou splní dříve, ten ji má!

Z atrakcí si pro každou hru vyberete jen jednu z každé kategorie (jsou dvě), čímž je zaručena alespoň nějaká variabilita. Každá z atrakcí má přitom jinou funkci a podmínky získání bodů.

Welcome to Dino World

V danger módu máte k dispozici i speciální karty výzkumu a dinosauři vám mohou utéct! To se ale doporučuje hrát až když máte základní hru trošku nahranou. Přidané nejsou totiž jen karty, ale i pravidla a trochu jiné je počítání bodů.

Pravidla jsou plná textu

Welcome to Dino World

S naučením vám pomohou pravidla. Osobně jsem byla překvapená množstvím textu. Samozřejmě zde narazíte i na praktické ukázky a obrázky, většinu plochy ale zabírá právě text a není ho zrovna málo.

Welcome to Dino World

Po začtení jsem ale zjistila, že byť je textu hodně, je logicky rozdělený, snadno pochopitelný a nabízí dostatek příkladů. Takže byť vypadá děsivě, čte se velmi snadno. Plno pravidel se navíc váže k danger módu, u lite hry tak budete dosti přeskakovat.

A jaká že hra Welcome to Dino World je? Zatím mám nahráno opravdu málo na nějaké soudy, ale první dojmy jsou veskrze pozitivní. Podrobnější recenzi vám přinesu později 🙂

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Vidcast 22: Znovu a lépe

Vidcast 22: Znovu a lépe

Povídání o deskovkách není nikdy dost, ne? 🙂 O čem jsem se rozpovídal tentokrát? O adpoci, o Deskozóně, o nových akvizicích a pár hrách, které mi prošly rukama.

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu