Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Výbušná přisprostlá koťátka sice vybuchují, sprostá jsou ale jen pomálu

od 3. 10. 2019Články, Výbušná koťátka

POZOR, součástí této recenze jsou, oproti dotčené karetní hře, sprostá a nevhodná slova. Pokud vás uráží, nebo je vám méně než 18, nečtěte dál. Hru si ale klidně kupte, v ní nic podobného nenajdete.

Hra Výbušná koťátka: Přisprostlá edice slibuje výbušnou párty hru okořeněnou sprostotou. Tedy nějaké ty kozy a prcky, jak slibuje na krabici. To je vlastně to, co hru má odlišovat od základního balíčku karet. Sprostější ale, než výsledná hra, je tahle recenze.

Začněme ale popořadě – tedy s tím, jakou hrou Výbušná koťátka vlastně jsou. Jednotlivé verze se herně od sebe neliší a nabízí jednoduchou párty zábavu s opravdu snadnými pravidly. Všehovšudy 9 různých typů karet má na sobě efekty napsané a jsou velmi jednoduché, snadno se tak zorientují i naprostí nováčci, což je hlavní výhoda této hry.

Ve svém tahu z ruky zahrajete libovolný počet karet, načež vše završíte líznutí právě jedné z balíčku (pokud se vám nepodaří tento krok nějakou kartou přeskočit). Je to koťátko? Bum, právě jste vybouchli 💣 a prohráváte, pokud nemáte v ruce kartu na zneškodnění. A poslední hráč, který zůstane, vyhrává. Jednoduché, efektivní, zábavné a rychlé – jedna partie zabere maximálně 15 minut, což je na párty hru tohoto typu zcela ideální.

Tak sem sakra dejte ty kozy

Přisprostlá edice (nebo spíše Sprostý balíček, jak hra honosně hlásá na krabici) pak slibuje od základní edice právě tu sprostotu – že se nebude držet při zemi a kromě bláznivých obrázků přinese i nějaké sprosté, prostě pro dospělé. Já celý balíček 56 karet (k tomu počtu se ještě dostaneme) prošla a našla jsem, s velkým úsilím, asi jen 14 karet, které aspoň trochu byly sprosté. A to do toho počítám i ty, které jsou jenom nechutné.

Co je sprostější a vtipnější, než průjem zamilované dvojice? No, asi všechno. Tohle je jen nechutné.

Netuším totiž proč si tvůrci myslí, že dát na karty průjem a podobné je vtipné. Já teda nevím, ale mně to přijde jen nechutné a rozhodně ne vtipné. Občas se tu objeví povedené karty, často jsou to ale spíše povislá prsa, která na obrázku najdete až po notné době, či vypasené kočky. Jako dobrý no, ale vážně bych čekala více.

Hra je totiž ve skvělé pozici, kdy již existuje základní verze a sprostý balíček může sloužit jako zpestření i stávajícím majitelům – vše se dá zkombinovat a hrát hru pak až v 9 hráčích, což je skvělé. Díky tomu by také nemusela brát ohledy a kurva se do toho opřít, přičemž tuhle ideu podporuje i propagace hry.

Hodně peněz a jen samý sraní

A ono hovno. Za pět set korun získáte poloprázdnou krabici (uvnitř je pouze z 56 karet!) se sice dobrou hrou, která ale vůbec nesplňuje to, co slibuje na balení. A s ohledem na tento výkon mi přijde, že cenovka spíše jen využívá známé značky a neodpovídá tomu, co ve finále přináší.

„Wow, Uno, to je ale kurva odvážné, tohle napsat!“ možná si říkáte. A víte co? Máte pravdu. Možná za to mohou má nerealistická očekávání, kdy bych od sprosté edice čekala sprostotu, hra je ale pro mě kvůli tomu obrovským zklamáním. A průjem a tygři mající sex v televizi to nezachraňují, byť do druhé je milý detail.

Papež Nenedikt celou situaci zachraňuje, sprostý ale nenení.

A tak jestli chcete výbušná koťátka pro to, jak se hrají, kupte si libovolnou edici, neprohloupíte. Hra jako taková je to totiž povedená, skvěle fungující a zábavná rychlovka. V té klasické se jen vyhnete průjmu. Jestliže chcete něco odvázanějšího a říznějšího, podívejte se jinde, tohle vám Výbušná koťátka: Přisprostlá edice opravdu nedá.

O jaké hře je řeč?

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Deskovky pro dobrou věc

Deskovky pro dobrou věc

V tomto videu vám představím projekt firmy MINDOK „Deskovky pro dobrou věc“ a ukážu, co jsem v rámci této akce vydražil. Pokud vás zajímá toto spojení deskovek a charity, podívejte se na odkaz níže.

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu