Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Vítejte v Unaville! A svém vysněném domově…

od 25. 8. 2019Články, Vítejte ve svém vysněném domově

Hra Vítejte ve svém vysněném domově patří mezi flip’n’write hry, kde hlavní slovo mají karty. To, co je na nich pak určuje, co zakreslíte do svého vysněného předměstí. A kdo má nejvíce bodů, vyhrává!

Hra se podobá již dříve recenzovanému Railroad Ink či unboxingovanému Welcome to Dino World, oproti nim ale nevyužívá kostky a nevyžaduje žádný kreslířský um, stačí pouze umět napsat čísla 🙂 V češtině Vítejte v… vydávají REXhry.

Nádherná grafika

To, co vás na hře zaujme na první pohled, je grafika. Ať už jednotlivé hráčské listy, tak i karty či přídavné karty jsou vyvedené ve stylizované retro grafice a já je prostě žeru. Skvěle navozují atmosféru a vypadají prostě pěkně.

Kromě toho, že jsou pěkné, jsou ale ilustrace i velmi funkční a jednotlivé ikony dávají smysl a jsou jednoduše pochopitelné. Stavíte bazén? No tak zakroužkujete bazén a škrtnete políčko u ikony bazénu. Je to park? Tak škrtněte park! Jak jednoduché. Přesně tohle očekávám od hry, která chce být rodinnou a zde se to povedlo na jedničku.

Jednoduché hraní

Vítejte ve svém vysněném domově je v základu velmi jednoduchou hrou – prostě otočíte po jedné kartě ze všech tří balíčků, každý hráč si (bez ohledu na ostatní) vybere jeden řádek a zakreslí patřičné číslo popisné a případně využije speciální funkci. To je základ celé hry. Dodržet jen musíte dvě základní pravidla, která jsou i v reálném světě – na ulici nesmí existovat dvě stejná čísla a vše musí být seřazené vzestupně.

Jednoduché. Zároveň mohou hráči plnit úkoly, které vyžadují určitý počet bloků domů kdekoliv ve vaší čtvrti. Na konci hry pak jen sečtete body podle toho, co máte zaškrtnuté a hráč, který jich má nejvíce, vyhrává. Pro začínající hráče a občasné rodinné hraní ideální.

Nabízí pokročilejší variantu

Pro náročnější hráče má ale Vítejte v… přichystané složitější úkoly i náročnější pravidla, kdy není na výběr tolik karet a musíte více plánovat. Zde jde už pak řádně do tuhého a věřím, že takto hra zabaví i náročnější hráče. Přesto zde počítejte s mým klasickým upozorněním, které patří skoro všem podobným hrám – nenajdete zde žádnou interakci a každý si tak víceméně jede svou sólo hru (až na jeden konkrétní prvek, kdy body za využití jedné karty získá jen ten, kdo ji využil nejvícekrát, další v pořadí mají méně, či nic).

Celkově se tak dle mého jedná o velmi povedenou rodinnou hru, která má ale i co nabídnout náročnějším hráčům. Délka jedné partie je okolo 20-30 minut, což je ideální a jediné, co zamrzí, je absence tužek v balení 🙂 Poněvadž ale lze hru hrát až ve stovce lidí (A teoreticky neomezeně), je to trošku pochopitelné.

Ke hře je také dostupná mobilní aplikace pro Android. Pro začátečníky může být lehce zmatená a neovládá se zrovna dvakrát nejlépe, můžete jí ale nahradit klasické listy hráčů a neplýtvat si papír. Zároveň vám aplikace sama spočítá vítězné body. Karty na stole ale musíte samozřejmě vykládat své, aplikace slouží pouze k záznamu v průběhu hry.

O jaké hře je řeč?

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Deskovky pro dobrou věc

Deskovky pro dobrou věc

V tomto videu vám představím projekt firmy MINDOK „Deskovky pro dobrou věc“ a ukážu, co jsem v rámci této akce vydražil. Pokud vás zajímá toto spojení deskovek a charity, podívejte se na odkaz níže.

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu