Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Preview hry Tainted Grail: Pád Avalonu

od 12. 6. 2020Preview, Tainted Grail

Největším oznámením na nedávné akci Albi Game Day bylo bezesporu oznámení lokalizace hry Tainted Grail: Pád Avalonu. Co je to za hru a na co se můžeme těšit? To se dočtete v následujícím preview.Tainted Grail: Pád Avalonu je obrovským příběhovým eposem, který vyvíji polská firma Awaken Realms, kterou můžete znát například z her This War of Mine, Lords of Hellas nebo Nemesis. Hra Tainted Grail je kooperativní a klade opravdu velký důraz na příběh. Má být výborná pro solitérní hraní a vhodná jinak až pro 4 dobrodruhy.

Každý z hráčů se ujme nehrdiny. Hrdinové totiž došli. Zkoušeli to, ale padli. Tak to zůstalo na vás. A vy se s tím nějak musíte vypořádat. Každá postava má svůj jedinečný styl hry a původ, dva balíčky vylepšení pro souboje a diplomacii… A taky nějaký základní háček, s kterým se budete muset popasovat.

Tainted Grail postava

Je jedno, jestli budete hrát sami sólo nebo ve skupině 4 hrdinů, hra má vše vhodně škálovat a poskytovat vybalancovaný zážitek. Během kampaně budete moct po každé kapitole i přidávat a odebírat hráče, takže nebudete fixovaní na jednu stejnou neměnnou herní skupinu.

Proměnlivá mapa z karet

Ve hře budete putovat ponurou zemí vycházející z legend o Artušovi a keltské mytologie a objevovat její mnohá tajemství. Skládání mapy připomíná stylem hru 7. Kontinent. Skládáte jednotlivé karty do mřížky a díky tomu se před vámi otevírá část ostrova, kterou procházíte. Karty pak obsahují příběhové texty k dané lokaci a nabízejí další možnou interakci. Herní rozhodnutí budou ovlivňovat jak vás, tak celý svět v rámci celé kampaně. Příběh se má nejen na základě vašich činů značně větvit a zaručit tak, že žádné dva průchody hrou nebudou stejné. Obdobně, jako ve hře This War of Mine na nás čeká rozsáhlá kniha příběhů, která nás bude zásobovat atmosférou a díky které budou herní rozhodnutí mít opravdu zásadní dopady. Na text je hra Tainted Grail ještě významně rozsáhlejší, než její výše zmíněný příběhový předchůdce!

Tainted Grail Lokace

Země se postupně potápí do nicoty a je trhána na kusy nekončícími konflikty. Přežití je každým dnem těžší a těžší. Navíc strážní Menhirtové, kteří pomáhají chránit poutníky napříč říší, postupně vyhasínají a mění jednoduché mapy v náročné puzzle.

K překonání těchto výzev si postavy ve hře postupně vyvíjí souběžně několik dovedností, které ale jdou často proti sobě – agresivitu a empatii, duchovní stranu a stranu logiky apod. Budovat a zlepšovat obě protichůdné vlastnosti se může ukázat jako těžký oříšek! Díky získávání zkušeností a zlepšování jednotlivých vlastností se před vámi otevírá množství konkrétních dovedností. Ty si můžete osvojit a využít v rámci různých strategií při budování vašich balíčků karet, které přímo odrážejí vaši osobnost a vaši strategii a dávají hře další tématickou a příběhovou hloubku.

Boje i diplomacie bez kostek

Během hry budete čelit řadě střetnutí. Bojových i nebojových. Často bude jen na vás, jestli k řešení tohoto střetnutí využijete hrubou sílu, nebo váš důvtip. Ve hře nenajdete kostky. Teda alespoň ne ty klasické pro řešení střetnutí… Přesto by každé střetnutí mělo být vzrušující a zábavné. Střetnutí se řeší pomocí vašich balíčků karet, ty se budete snažit na sebe větvit tak, abyste to byli vy, kdo ze souboje vyjde vítězně. Ve hře je značný prvek deck-buildingu, kdy se o svůj balíček karet staráte a tvoříte ho k obrazu svému. I tím se značně formuje vaše postava.

Tainted Grail Karty

Tainted Grail vás donutí dělat těžká rozhodnutí s následky, které mohou do země dorazil až za několik desetiletí – v rámci návazných kampaní, které ke hře budou vycházet (otázkou, jestli budou v češtině…). Následky, které na zemi změní poměr sil a celé prostředí. Hráči v této hře budou mít jedinečnou šanci přebudovat jak celý svět Avalonu, tak i celý jejich příběh.

V Avalonu na vás čekají pověsti a legendy doslova na každém roku – za každým kamenem a za každým stromem. Každá jednotlivá lokace má svůj unikátní příběh a tajemství, která můžete objevovat. Jak místa, tak i postavy skrývají často mnohem více, než se na první pohled může zdát. Jak budete postupně skládat do sebe dílky této obrovské skládačky, budete objevovat další a další střípky a překvapení, která na vás ve hře čekají.

Tainted Grail Komponenty

Na hru Tainted Grail: Pád Avalonu se můžeme v češtině těšit od Albi v roce 2020.

Podpořte nás nákupem:

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější recenze:

Sdílet na Pinterestu