Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Smrt může konečně umřít. REXhry chystají hru Cthulhu: Death May Die

od 30. 8. 2020Cthulu: Death May Die, Nové deskovky

REXhry dnes přišly s klasickým nedělním oznámením, které tentokrát tak trochu řekli už dříve. teď to ale máme oficiálně, černé na bílém. Vydají velkou figurkovou skoro příběhovku od CMONu s názvem Cthulhu: Death May Die.

Pokud znáte hry od FFG, jmenovitě třeba Arkham Horror, Temné znamení či Panství hrůzy, znáte i samotný Cthulhu mythos, kolem kterého se točí. Prastaré příšery deroucí se na svět a parta roztodivných detektivů, kteří se snaží zabránit naprosté zkáze. Nenechte se ale zmást, novinka Cthulhu: Death May Die na to jde jinak.

V prvé řadě za hrou stojí vydavatelství CMON a designerská dvojice Rob Daviau a Eric M. Lang. Oba přitom můžete znát – Daviau stojí třeba za skvělými kampaňovými hrami Pandemic Legacy a Eric Lang… toho snad netřeba představovat 🙂 Stojí i za takovými peckami, jako je Blood Rage či Rising Sun. A na straně druhé budete hrát za pološílené vyšetřovatele, kteří se snaží zabránit rituálu přinášejícího Prastaré na svět a pak je zabít.

Hra je kooperativní a začínáte již jako šílení. A čím více se budete blížit svému cíli, tím šílenější a bláznivější budete. Díky tomu ale budete i mnohem mocnější a silnější. Zvládnete vše dokončit dříve, než budete zdoláni monstry a dalšími nástrahami?

Samotné partie jsou přitom velmi variabilní – vždy si zvolíte Prastarého a smícháte jeho obsah se zvolenou epizodou, přičemž každá obsahuje unikátní postavy, karty apod. Jednotlivá sezení tak budou pokaždé jiná. Krabice je přitom až po okraj narvaná obsahem – ano, je to krabice od CMON z Kickstarteru, podívejte se ale sami, kolik je figurek Kickstarter Exclusive. Skoro žádné, takže i v obchodech získáte pořádně nabušenou hru. To se třeba nedá říct o chystaném Massive Darkness 2.

No a teď vyvstává ta nejdůležitější otázka: kdy to bude? REXhry na Facebooku pouze uvedly, že příští rok. Je tak před námi dlouhá doba čekání, tahle hra ale vypadá, že za to bude stát.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu