Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Shrnutí Albi Game Day – Etherfields bude česky! A taky spousta českých novinek i rozšíření pro hry

od 30. 5. 2020Aktuality, Články, Etherfields, Frosthaven, Gloomhaven, Siegestorm, Tainted Grail

Albi dnes má živý přenos v rámci Albi Game Day a zde máte přehled všech oznámených novinek! První keynote proběhla ráno, přes den ale budou další a my budeme článek průběžně aktualizovat.

Bude Etherfields!

Největším oznámením letošního Albi Game Day je velká hra pro příští rok – Etherfields. A ani nevíte, jak moc jsem na tuhle hru natěšená! Tedy zároveň na Albi naštvaná, protože ji budu mít z Kickstarteru, Etherfields je ale hra, která za to stojí.

Jedná se o příběhovou kampaňovku, kdy se svými postavami prozkoumáváte snový svět a snažíte se přijít na to, co se vlastně sakra děje. Specifikum je, že hrací plán je složený ze čtvercových karet, které samy o sobě vypráví příběh a v průběhu hraní se mapa mění – různě se překládá, přidává další věci a kombinuje i prvky z únikovek. Těšing level miliarda!!

Tahle hra, jak už to tak bývá, bude k dispozici příští rok v květnu, na Albi Game Day 2021 🙂 Snad 😉

Tip: Anglická verze hry je již venku, podívejte se na unboxing!

Součástí letošního Albi Game Day měl být i Tanted Grail

Jak jsme zjistili již dříve, Albi chystá i Frosthaven – druhý díl navazující na předchozí úspěšný Gloomhaven. Opět se jedná o napěchovanou krabici s 16 novými postavami, desítkami příšer a skoro až stovkami hodin herního času. Prostě pořádná nálož pro pořádné hráče, podruhé. Tentokrát ale ze severského ledového prostředí.

Marco Polo II je nástupcem původní hry a jedná se o klasické těžké euro, kterého se dočkáme v září.

Trosečníci – kooperativní hra, kde se snažíte přežít na pustém ostrově a mít dostatek jídla a vody pro všechny. Klub detektivů (detective club) využívá karty podobné Dixitu, zároveň ale přidává detektivku. Vychází začátkem léta. Taco, kočka, koza, sýr, pizza je další menší bláznivá hra, kterou Albi ukázalo už v rámci hratelného dema. Sejmi jednorožce (Kill the Unicorns) karetní hra o lovení jednorožců, blafování a prodeji trpaslíkům. Vychází na podzim.

Původní české hry

Bossin’ Space je kooperativní hra, kde všichni ovládají jednu vesmírnou loď a tak to občas může být trochu zmatek, všichni ale musí táhnout za jeden provaz a porazit vesmírné nepřátele. Hra vychází v říjnu.

Divočina (Temple Beasts) je karetní hra, kde se stanete krotiteli bájných zvířat. Vychází začátkem září.

Balíkáři je flip’n’write hra, kde vyzvedáváte a rozvážíte balíčky navzájem mezi hráči. Hra je kompetitivní, zároveň ale obsahuje určité množství kooperace.

Modrá kráva je párty karetní hra, kde se snažíte nesplést to, co vidíte. Vychází v září.

Nově oznámená rozšíření

Albi překvapilo a vydá rozšíření Gloomhaven Zapomenuté kruhy. To si přitom užijí nejen ti, co Gloomhaven dohráli, ale i ti, co začínají – některé postavy a monstra lze využít od začátku ve hře. Do Česka se dostane v průběhu léta.

Siegestorm dostane na podzim Mrazivé obry, tedy další frakci, určenou spíše pro zkušené hráče.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu