Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Report z lednového Kubrtova hraní

od 15. 1. 2020Články

Vážení přátelé, včera v úterý 14. ledna proběhlo letos první Kubrtovo hraní v pražské kavárně Geekárna a byla to opět jízda. Hrálo se non stop na šesti stolech a přítomno bylo cca 30 lidí. Osobně jsem trhl asi svůj rekord, neb jsem si zahrál celé tři hry! 😀 Následuje menší report s fotkami, které jsem stačil nabrat.

Hraní leden 20 03
Hraní neznámé hry během čekání na Dunu. Kdo ji identifikuje?

Hraní začalo rozložením her John Company, Legendy Západu, Sanctum a Duna. Na Dunu se shánělo 6 hráčů, aby se dala zahrát v plném počtu, což chvíli trvalo, neb se hráči Duny ukázali býti vybíravými. 😀 Volný čas využili hraním menších her, které si už ale bohužel nepamatuji – již jsem se potrestal odepřením kávy. Ale třeba si to přečtou a doplní do komentářů pod článkem. Duna se však nakonec v šesti úspěšně dohrála. Partie prý skončila epickou remízou. Na dalším stole se testoval prototyp nové hry od Vladimíra Suchého s dozorem samotného autora. Vláďa má za sebou pod hlavičkou Czech Games Edition například velice povedená Podmořská města a Zachraňte příšerky, takže i na jeho novou hru jsem moc zvědavý.

Duna 2020 Hraní leden 20
Duna – edice 2019

Já osobně seděl u hry John Company od Fox in the Box. Už se mi doma válí delší dobu, a tak jsem vlastní hraní využil k tomu, abych si ji konečně zahrál. A teda je to mazec! Určitě o ní natočím brzy nějaké video, ale úplně nejradši bych ji zahrál ještě minimálně jednou, což nevím, jestli se mi brzy povede. 🙁 Je to přesně ta hra, která se musí umět hrát, protože je velice rychle jasné, když se vám hra nedaří a společnost jde ke dnu. Ve hře se staráte společně o Britskou východoindickou společnost, ale vlastně se spíše staráte o svůj profit a o to, abyste firmu co nejvíc vytunelovali, aniž by padla. Chybnými rozhodnutími a nekompromisním zbrojením a zásobením jsme hned v prvním kole firmu uvrhli do dluhové pasti a ještě dvě kola ji drželi díky úvěrům jakž tak nad vodou… To ale nezabránilo tomu, aby si řada hráčů pro své rodiny nakoupila panství, nechala své prominentní členy umístit do Sněmovny lordů nebo je nainstalovala do teplých pozic Investiční banky. Fuj! Že se nestydíte… Bohužel se to tak stalo, že mě zrovna před kolem, kdy firma padla, ostatní hráči jmenovali do funkce předsedy představenstva, což v té situaci nebylo úplně výhodné, a tak jsem skončil hru s krásným jedním bodem na krásném posledním místě, naštěstí děleném s dalším hráčem. 😀 Vítěz jich neměl o moc více, takže o velkém úspěchu mluvit nemohl. I tak jsem si tu partii moc užil a opravdu doufám, že se k další brzy dostanu.

Sanctum Hraní leden 20
Nevím, jak se jim to povedlo, ale někteří z hráčů hry Sanctum prý porazili samotného démona

Po skončení John Company jsme se vrhli na novou párty hru od Albi s názvem Hlavně klid. Jeden hráč je vždy z jedné strany bombardován otázkami, na které musí odpovídat ústně, z druhé strany dotazy, na které odpovídá tak, že skládá odpověď z kostek. Na vše má omezený čas, který si ještě v pozdějších kolech musí sám hlídat – čas je určen přesýpacími hodinami, které se mohou třikrát otočit. v prvním kole je otáčí ochotný spoluhráč. Ve druhém kole musíte sami dát instrukci během odpovídání k otočení hodin. Ve třetím a posledním kole dáváte instrukci také vy, ale na hodiny ani nevidíte, a tak tipujete. Pokud se kdykoli písek dosype a vy neřeknete instrukci k otočení, hra pro vás končí… No, je to hukot. A nejlepší je nevyváženost otázek z kartiček. 😀 Když vy dostanete 5 super easy a pak váš protihráč má počítat souhlásky v kostrbatém souvětí, tak se mu upřímně zasmějete. Uvidíme, jak se tato hra ještě dál chytne a jak uspěje mezi ostatními párty hrami. Hráli jsme produkční vzorek, v distribuci by měla být hra ještě během prvního čtvrtletí.

Připravená partička hry Legendy Západu, nakonec ji skupinka dala hned dvakrát

Už už jsem chtěl jet domu, když mě kolega z mFantasy přesvědčil, abych vyzkoušel hru, kterou v rámci nového vydavatelství BoardBros přinesou za pár týdnů v češtině. Jedná se o hru Ve stínu pyramid, která je předělávkou starší hry Valley of Kings od AEG. Další her z řady deckbuildingových karetek, opět s pár novými zajímavými prvky. Vašim úkolem je si během hry ulejvat karty bokem do vaší hrobky a ideálně karty takové, které tvoří sady. Vždy tak stojíte před volbou, zda kartu použít jako zdroj pro nákup nové karty, použít ji pro její efekt, nebo si ji ulít. Standardně si ale můžete zakopat jen jednu kartu za kolo, takže i tento proces “pečetění” musíte dobře plánovat a třeba pro něj využít efektů některých karet. No, uvidíme, až hra dorazí, jestli obstojí v našem redakčním testu. 🙂

John Company hraní leden 20
Investice do lodí a zboží nebyla dobrým nápadem v partičce hry John Company a Vláďa na fotce to právě zjistil

Mám moc velkou radost, že se během pravidelných hraní setkávám s podobnými nadšenci/blázny jako jsem já, že si na hraní najdou cestu hráči napříč Českou republikou (opět dorazil pravidelný hráč z Brna a již štamgózní parta z plzeňského Jouobu, již jsme ale měli i hráče až z daleké Ostravy!) a že pravidelně zaplníme celou Geekárnu. Opět panovala dobrá nálada a akce se snad již doopravdy stala tradicí. Za minulých 12 měsíců se na hraní otočila řada známých osobností z deskoherního světa – kluci z TLAMA Games, Pogo z Mindoku, Vláďa Suchý, Honzík Vaněček, Adam Španěl, kluci z Deskoherní inkvizice, pravidelně jezdí Alladjex a spo. z Plzně, hrají se klasiky, novinky, prototypy a ještě jinak nedostupné produkční vzorky.

Kdo by si pomyslel, kam se to dostane, když jsem jen v létě 2018 sháněl pár lidí na partičku hry Rising Sun. 😀 Dík! A nashledanou v únoru…

Nad partičkou hry Ve stínu pyramid

5 Komentáře(ů)

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu