Nové deskovky #3: Kompletujeme Divukraj a dočkáme se i Disney Krycích jmen

od 26. 2. 2020Aktuality, Články, Nové deskovky

Vítejte u dalšího shrnutí toho, co nám čeští vydavatelé oznámili za nové deskovky a rozšíření! A že je toho od posledního týdne požehnaně!

Nové hry v češtině

Albi

  • Hned tři nové hry nás čekají v sérii SIMILO, kde se snažíte uhádnout postavu, kterou má hráč před sebou. Vtip je v tom, že napovídat smíte jen dalšími postavami.

Blackfire

  • Blackfire nám přinese další menší hru v kovové krabičce, v originále s názvem Knock! Knock! Dungeon, v češtině pod pracovním názvem Ťuk! Ťuk! Podzemí.

Mindok

  • Mindok nám rozšíří Krycí jména – dočkáme se totiž Disney verze! ta kromě obrázků postav z Disney pohádek bude obsahovat i variantu textovou (to když byste postavy podle obrázků nepoznali) a i zjednodušenou verzi pro děti na mřížce 4×4

Oznámení rozšíření

Blackfire se nám pochlubil rozšířením k deskovému Falloutu. Atomic Bonds přinese možnost hrát hru, včetně předchozího rozšíření Nová Kalifornie, kooperativně!

REXhry nám přinesou kromě velkého rozšíření Pearlbrook k Divukraji i dvě další malá – Legends a Extra! Extra!.

Další zajímavosti

Trilogie ze Západního království, kde česky prozatím vyšli Architekti i s rozšířením a Paladinové, se dočkala v angličtině finálního rozšíření. To umožní hrát tyto dvě hry včetně novinky Viscounts v jedné kampani. V rámci The West Kingdom Tomesaga budou hráči soupeřit mezi sebou, případně v kooperativním režimu proti nelítostnému vládci. teď jen zbývá otázka, zda se dočkáme v češtině.

Seriál nové deskovky

V rámci tohoto seriálu se snažím posbírat vše, co čeští vydavatelé oznámili a k tomu i něco navíc, co mě zaujme ze zahraničí. Naleznete zde tedy vše, co bylo oznámeno od předchozího dílu.

Na předešlé články se můžete podívat v přehledu zde.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Frosthaven válcuje Kickstarter!

Frosthaven válcuje Kickstarter!

Pokračovatel nanohry Gloomhaven včera vstoupil na Kickstarter. Hra Frosthaven je přímým nástupcem této hry a vezme nás do zmrzlého severu. Principy hry zůstávají víceméně stejné, ale bude prostě víc toho, co nás už teď tak baví. Což neznamená, že by tvůrce hry, Isaac Childres, rezignoval na pokrok a inovaci. 🙂

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu