Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Nové deskovky #2: Pax Pamir, Conspiracy, Coatl a hromada dalších

od 19. 2. 2020Aktuality, Články, Nové deskovky

Tak jsem tu zase se seznamem všeho nového, co vyšlo. A že to za uplynulý měsíc byla jízda! Zpočátku ledna to vypadalo na klidný start až sem si říkala, že to na článek není a najednou ejhle – máme za sebou skoro celý únor a novinek je až až. Tak pojďme na ně!

Seriál nové deskovky

V rámci tohoto seriálu se snažím posbírat vše, co čeští vydavatelé oznámili a k tomu i něco navíc, co mě zaujme ze zahraničí. Naleznete zde tedy vše, co bylo oznámeno od předchozího dílu.

Na předešlé články se můžete podívat v přehledu zde.

Nové hry v češtině

Co se týče nových her, bylo jich oznámeno tolik, že si je projedeme raději pěkně podle vydavatelů. Pojďme tedy abecedně:

Albi

 • Již v březnu se můžeme těšit na párty hru Co čmáráš? pro 3-7 hráčů. V ní budete kreslit jedno ze tří slov a ostatní hádají, které to je. Samozřejmě je vše na čas a slova jsou si neuvěřitelně podobná.
 • Dále si pro nás přichystali hned trilogii Detektivních únikovek. A už podle obrázků vypadá kombo únikovky a severské detektivky opravdu zajímavě.

Blackfire

 • Blackfire si připravil barevnou hru Coatl, ve které budeme tvořit opeřené hady. typově se jedná o abstraktní hru, tedy ze stejného ranku jako třeba Azul či Sagrada.
 • Zároveň se dočkáme rozšíření řady Escape Room o Rodinnou edici. Tu zvládnou děti již od 10 let a můžete si tak 3 scénáře v krabici zahrát i v rodinném kruhu.

Fox in the box

 • Liška se nám letos rozjela a chystá tematické hry. První z nich je Churchill, kde hráči zaujmou roli jedné z reálných historických postav – Stalina, Roosvelta či právě Churchilla. Soupeřit zde budete o vliv nad poválečným světem.
 • U náročných her zůstaneme. Dočkáme se totiž i luxusní edice Pax Pamir odehrávající se v Afghánistánu. Vše je zdobené krásnými komponenty a vypadá to na nejhezčí Pax, co u nás vyjde.
 • Fanoušci série BIOS se také dočkají BIOS: Origins, tedy epického zakončení vývoje člověka v inteligentní bytost.
 • A na závěr nejnovější oznámení – k Churchillovi přibude i Watergate z podobného reálného ranku. Hra se ale, jak název napovídá, odehráván v prostředí slavné americké aféry Watergate.

Mindok

 • U Mindoku se můžeme těšit na menší karetku Die Crew, český název je aktuálně ve zpracování. Jedná se přitom o jednoduchou kooperativní karetku.
 • U nehotových názvů ještě zůstaneme – dočkáme se Trial by Trolley. Hry, ve které se střídáte v roli strojvedoucího neubrzditelné tramvaje a každé kolo přejedete jednu kolej plnou lidí či věcí. Každou má ale pod palcem jiný tým a bude se hodně snažit, abyste si vybrali tu druhou. Kterou si vyberete?
 • Dočkáme se i znovuzrození dvojkovky Drako a k tomu i dalšího dílu Drako II. Obojí jsou samostatné hry využívající stejné mechaniky – buď bojuje drak proti trpaslíkům, nebo rytíři proti trollům. Hry se navíc dají kombinovat a vytvářet nové páry.

REX hry

 • REXhry se vydají do světa hry Abyss a přinesou Conspiracy: Abyss Universe. Jedná se přitom o jednoduchou karetní hru s herní dobou okolo půl hodiny.

TLAMA games

 • V TLAMA games pokračují v aktuálním zaměření na euro hry – chystají totiž Babylonii, abstraktní hru pro 2-4 hráče, kde se budete snažit mít co nejúspěšnější klan v rámci starověké Babylonie.
 • Podobného ražení je i Teotihuacan: City of Gods, které je hutné euro se zajímavými mechanikami a využití plastických dílků, ze kterých budete stavět pyramidy.

Pak tu máme i nové vydavatelství BoardBros, které si pro nás přichystalo karetku Ve stínu pyramid. Zde budete vysoce postavení šlechtici ve starověkém Egyptě připravující se na pohřeb v Údolí králů.

Oznámení rozšíření

Skvělí Architekti Západního království od TLAMA games se dočkali rozšíření Rozkvět řemesel. To přináší možnost hrát až v 6 hráčích a nové mechaniky. Již ho máme u nás v redakci a na jeho recenzi se tak můžete těšit již brzy.

REXhry pak přidají ke svému Divukraji i rozšíření, které v angličtině nese název Pearlbrook. Díky němu získáte další herní desku a spoustu komponent navíc.

Blackfire nám také přinese rozšíření pro deskového Pána prstenů s podtitulem Stínové cesty. A nových scénářů není nikdy dost!

Další zajímavosti

A jedno skvělé oznámení na závěr – v angličtině se připravuje závěr trilogie ze Západního království. K Architektům a Paladinům Západního království se tak přidá Viscounts of the West Kingdom. Tak jen doufejme, že se dočkáme i českého překladu 🙂


Jak to vidíte, vyšlo toho opravdu hodně 🙂 A já vám tak slibuju, že se vynasnažím, aby další díl tohoto pořadu byl mnohem dříve, než opět po měsíci! Tak hraní zdar.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu