Nové deskovky #2: Pax Pamir, Conspiracy, Coatl a hromada dalších

od 19. 2. 2020Aktuality, Články, Nové deskovky

Tak jsem tu zase se seznamem všeho nového, co vyšlo. A že to za uplynulý měsíc byla jízda! Zpočátku ledna to vypadalo na klidný start až sem si říkala, že to na článek není a najednou ejhle – máme za sebou skoro celý únor a novinek je až až. Tak pojďme na ně!

Seriál nové deskovky

V rámci tohoto seriálu se snažím posbírat vše, co čeští vydavatelé oznámili a k tomu i něco navíc, co mě zaujme ze zahraničí. Naleznete zde tedy vše, co bylo oznámeno od předchozího dílu.

Na předešlé články se můžete podívat v přehledu zde.

Nové hry v češtině

Co se týče nových her, bylo jich oznámeno tolik, že si je projedeme raději pěkně podle vydavatelů. Pojďme tedy abecedně:

Albi

 • Již v březnu se můžeme těšit na párty hru Co čmáráš? pro 3-7 hráčů. V ní budete kreslit jedno ze tří slov a ostatní hádají, které to je. Samozřejmě je vše na čas a slova jsou si neuvěřitelně podobná.
 • Dále si pro nás přichystali hned trilogii Detektivních únikovek. A už podle obrázků vypadá kombo únikovky a severské detektivky opravdu zajímavě.

Blackfire

 • Blackfire si připravil barevnou hru Coatl, ve které budeme tvořit opeřené hady. typově se jedná o abstraktní hru, tedy ze stejného ranku jako třeba Azul či Sagrada.
 • Zároveň se dočkáme rozšíření řady Escape Room o Rodinnou edici. Tu zvládnou děti již od 10 let a můžete si tak 3 scénáře v krabici zahrát i v rodinném kruhu.

Fox in the box

 • Liška se nám letos rozjela a chystá tematické hry. První z nich je Churchill, kde hráči zaujmou roli jedné z reálných historických postav – Stalina, Roosvelta či právě Churchilla. Soupeřit zde budete o vliv nad poválečným světem.
 • U náročných her zůstaneme. Dočkáme se totiž i luxusní edice Pax Pamir odehrávající se v Afghánistánu. Vše je zdobené krásnými komponenty a vypadá to na nejhezčí Pax, co u nás vyjde.
 • Fanoušci série BIOS se také dočkají BIOS: Origins, tedy epického zakončení vývoje člověka v inteligentní bytost.
 • A na závěr nejnovější oznámení – k Churchillovi přibude i Watergate z podobného reálného ranku. Hra se ale, jak název napovídá, odehráván v prostředí slavné americké aféry Watergate.

Mindok

 • U Mindoku se můžeme těšit na menší karetku Die Crew, český název je aktuálně ve zpracování. Jedná se přitom o jednoduchou kooperativní karetku.
 • U nehotových názvů ještě zůstaneme – dočkáme se Trial by Trolley. Hry, ve které se střídáte v roli strojvedoucího neubrzditelné tramvaje a každé kolo přejedete jednu kolej plnou lidí či věcí. Každou má ale pod palcem jiný tým a bude se hodně snažit, abyste si vybrali tu druhou. Kterou si vyberete?
 • Dočkáme se i znovuzrození dvojkovky Drako a k tomu i dalšího dílu Drako II. Obojí jsou samostatné hry využívající stejné mechaniky – buď bojuje drak proti trpaslíkům, nebo rytíři proti trollům. Hry se navíc dají kombinovat a vytvářet nové páry.

REX hry

 • REXhry se vydají do světa hry Abyss a přinesou Conspiracy: Abyss Universe. Jedná se přitom o jednoduchou karetní hru s herní dobou okolo půl hodiny.

TLAMA games

 • V TLAMA games pokračují v aktuálním zaměření na euro hry – chystají totiž Babylonii, abstraktní hru pro 2-4 hráče, kde se budete snažit mít co nejúspěšnější klan v rámci starověké Babylonie.
 • Podobného ražení je i Teotihuacan: City of Gods, které je hutné euro se zajímavými mechanikami a využití plastických dílků, ze kterých budete stavět pyramidy.

Pak tu máme i nové vydavatelství BoardBros, které si pro nás přichystalo karetku Ve stínu pyramid. Zde budete vysoce postavení šlechtici ve starověkém Egyptě připravující se na pohřeb v Údolí králů.

Oznámení rozšíření

Skvělí Architekti Západního království od TLAMA games se dočkali rozšíření Rozkvět řemesel. To přináší možnost hrát až v 6 hráčích a nové mechaniky. Již ho máme u nás v redakci a na jeho recenzi se tak můžete těšit již brzy.

REXhry pak přidají ke svému Divukraji i rozšíření, které v angličtině nese název Pearlbrook. Díky němu získáte další herní desku a spoustu komponent navíc.

Blackfire nám také přinese rozšíření pro deskového Pána prstenů s podtitulem Stínové cesty. A nových scénářů není nikdy dost!

Další zajímavosti

A jedno skvělé oznámení na závěr – v angličtině se připravuje závěr trilogie ze Západního království. K Architektům a Paladinům Západního království se tak přidá Viscounts of the West Kingdom. Tak jen doufejme, že se dočkáme i českého překladu 🙂


Jak to vidíte, vyšlo toho opravdu hodně 🙂 A já vám tak slibuju, že se vynasnažím, aby další díl tohoto pořadu byl mnohem dříve, než opět po měsíci! Tak hraní zdar.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Navštivte všechny reality ve hře Multiverse

Navštivte všechny reality ve hře Multiverse

Dostal jsem šanci vyzkoušet hru Multiverse od Maty Moves. Jednu ze 6, kterou Maty vydává pomocí kampaně na serveru Hit Hit. Pokusím se vám ji představit a říct krátké první dojmy…

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu