Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Nasaďte postroje, letíme! Jetpack Joyride je super zábava v reálném čase

od 1. 4. 2020Jetpack Joyride, Recenze

Her v reálném čase se mi na stůl nedostane zrovna závratné množství. Proto mě vždy potěší nějaká, která se povede. O to více, když se jedná o licencovaný titul, kterým je i Jetpack Joyride. Ten je sice v angličtině, to ale nebrání tomu nasadit jetpack a vydat se na bláznivý let napříč laboratoří.

S hrami podle licence je občas problém, protože často sází jen na značku a samotná hra již pokulhává. Jetpack Joyride je ale naštěstí výjimkou, protože i když odečteme známé téma, tak stále dostaneme zábavnou hru, která sama o sobě obstojí.

Základem jsou karty, ze kterých sestavíte vlastní laboratoř. Každý má přitom lehce rozdílnou sestavu. Uprostřed, na dosah všech, je pak hromada poloprůhledných žlutých dílků. Z nich, jakmile někdo začne brát, se snažíte sestavit cestu, kterou laboratoř proletíte na svém jetpacku, který jste právě ukradli.

Vyhýbat se přitom musíte letícím raketám a nastraženým laserům. Body pak máte za mince, které posbíráte a hlavně za splněné mise. Jakmile dojedete na konec, či již nemáte dílek, co přiložit (a nebo, když vám ostatní hráči příliš utečou, ale to nedělejte často), zakřičíte “STOP” a všichni musí přestat přikládat.

V průběhu kola jste tak v neustálém stresu, zda stihnete dojet a sesbírat dílky, které nutně potřebujete. A to je hlavní kouzlo hry – to, že se děje v reálném čase a tak přidává silný tlak na hráče, aby jednali rychle. Nic tedy pro ty, kteří často trpí rozhodovací paralýzou.

Po konci sečtete sesbírané mince a podíváte se, jaké úkoly jste splnili. Ty jsou přitom různorodé – od sesbírání všech mincí, přes přejetí vědce, až po tření hlavou o strop. Navíc na konci získáte super vylepšení. A ta chcete! Svou laboratoř pak přesunete hráči po levici a jedete dál, po 3 kola. Nikdo si tak nemůže stěžovat, že měl těžší laboratoř, než ostatní.

A to je vše! Hra tak nemůže být o moc jednodušší a díky tomu, že je v reálném čase, tak netrvá více, jak tu půlhodinu, což je přesně tak akorát na rychlý filler. Jediná nevýhoda je, že byť je sice obsahu uvnitř krabice dost, může se ohrát a chtělo by to nějaká rozšíření. Tak snad nějaká vyjdou a snad se dočkáme i překladu hry do češtiny, protože tahle se povedla.

Deluxe edice přidává prvky navíc

Částečným řešením obsahu je koupě deluxe verze, ta byla ale bohužel součástí pouze Kickstarter edice hry – dostanete se k ní tak jen skrze bazarové či podobné nabídky. V ní ale máte navíc vozidla, která můžete získat a zakrýt s nimi i překážky v laboratoři, a kostku, která získá další body.

O jaké hře je řeč?

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu