Kubrtovy ceny 2019

Nominujte své oblíbené hry a nechte je postoupit do finále o Kubrtovy ceny roku 2019!

O co se jedná?

Kubrtovy ceny jsou ocenění pro hry, které jsou výjimečné ve své kategorii, či zaujaly velký počet hráčů. Nominace totiž provádíte přímo vy a tak můžete ovlivnit, která může vyhrát. Hlavní slovo ale bude mít na konci porota – a to nejen Kubrt, ale i Una, Alladjex s dalšími členy plzeňského kanálu JOUOB.cast a nad jednou z cen převzal patronát i Tomáš Marek z Deskoherní inkvizice!

Na vyhlášení cen se můžete přijít podívat 18. dubna do Prahy do Geekárny. Kapacita akce bude 60 lidí. Pozvánku primárně dostanou naši podporovatelé ze Startovače. A pokud to máte daleko, nebo na vás nevyjde, nebojte – vše bude dostupné i online na webu. Účast přislíbili zástupci vydavatelů a řada autorů.

Nominační kolo je navíc spojené i se soutěží o deskové hry, které nám věnovali naši partneři z řad vydavatelů. Každý, kdo nominuje do všech kategorií této Ceny, bude zařazen do slosování, které proběhne před samotným vyhlášením Ceny.

Nominace

Do konce února můžete hlasovat pro své oblíbené hry.

Výběr

Do užšího výběru postupí každá s alespoň 2 hlasy.

Hlasování

Všichni členové poroty budou hlasovat za své favority.

Vyhlášení

Výsledky oznámíme na vyhlášení cen 18. dubna v Geekárně v Praze.

Kubrtova cena

Speciální Kubrtovu cenu vyhlásí sám… Kubrt. A to je vše!

Všichni nominující soutěží o jednu z těchto skvělých her:

Narcos

 Deskovka Narcos je super záležitost se skrytým pohybem. Jeden z hráčů je drogový baron a všichni ostatní se jej snaží polapit. Podaří se jim to, než zcela zmizí?

Siegestorm

Dvojkovka Siegestorm je skvělá rychlá hra, kde se snažíme přebít soupeře se svým balíkem karet. A nebojte – dáme vám i obě dvě rozšíření s dalšími národy!

Do slosování budou zařazeni všichni, kteří nominují alespoň jednu hru do každé kategorie Kubrtovy ceny. Výherce každé z her vylosujeme po konci nominačního kola

Hlavní partner Kubrtovy ceny 2019:

Jak hlasovat a další otázky:

V jakých se nominuje kategoriích?
  • Super hra, od které nikdo nic nečekal
  • Hra, která se nám líbí, ale hrát ji nechceme
  • Nejlepší překlad hry
  • Nejlepší hra roku 2019, která nám chybí česky
  • Nejvíc bizarní hra roku 2019
  • Nejdivnější herní komponenta
  • Nejlepší příběh ve hře
  • Hra, kterou byste zapálili sousedovi na zahradě
Kdo vymyslel takové praštěné kategorie?

My. Kubrt, Una a kluci z JOUOBu. Nechtěli jsme dělat něco, co tu už bylo, tak jsme dali hlavy a návrhy dohromady a hlasováním vybrali ty úplně nejzajímavější kategorie. 🙂

Hry musí být vydané v roce 2019

V nominacích se mohou vyskytnout pouze takové deskovky, které  byly vydány v roce 2019. Počítají se do toho jak původní, tak i české verze a nové edice. Pro nominaci samotné hry nestačí, že pro ni v daném roce vyšlo pouze rozšíření či dotisk.

Nestačí pouhé oznámení, hra se musela reálně začít prodávat v obchodech.

Vyplňte celé názvy her dle Zatrolených her

Pokud si nejste jistí, jak se píše název dané hry, podívejte se buď do katalogu k nám, nebo na Zatrolené hry, kde mají přehled všeho, co vyšlo v češtině. Odtud jej zkopírujte a budete mít jistotu, že se vaše nominace správně zapíše. A hlavně nám ulehčíte práci. 🙂

Až na 1 výjimku pouze hry česky

V rámci hlasování můžete nominovat pouze hry, které vyšly v češtině. Výjimku tvoří pouze otázka na hru, která vám v češtině chybí. Ale to vám určitě dojde 🙂

Musím hlasovat pro všechny kategorie?

Nemusíte. Můžete hlasovat u všech (za což budeme opravdu rádi a zasloužíte si tím účast v soutěži o deskovku), nebo jen u těch, u kterých chcete. Je to zcela na vás.

Musím zadat kontakt na sebe? A proč?

Povinný je pouze e-mail, díky kterému můžeme odhalit případné duplicitní a podvodné hlasování, důležitější ale je, že zúčastnění se dostávají do soutěže o deskovku! A to si přeci nechcete nechat ujít 🙂

Vámi zadaný e-mail slouží pouze pro potřeby kontaktování v případě výhry a informování ohledně vyhlášení cen.

Které hry postoupí? A jak to funguje?

V prvním nominovacím kole může kdokoliv nominovat na základě kategorie jednoho nebo dva favority podle pravidel výše.

V druhém kole bude porota hlasovat dle svých preferencí v každé kategorii z her, které jste vybrali – do seznamu postoupí každá, která se v nominacích objevila alespoň 2x.

Následně se sečtou hlasy a určí se vítězství. Nejdeme na kompromisy, tady se pojede čistě na body.

Kubrt sám pak vyhlásí svou vlastní cenu a my se určitě podělíme o nějaká ta zajímavá čísla.

Hlasování probíhá do 29. února 2020 včetně

Nominační kolo se uzavře s koncem února. Vyhodnocení nominací a hlasování poroty bude probíhat během března.

Hlavní slovo má Kubrt

Pokud dojde k nejistotě například ohledně toho, zda daná hra splňuje či nesplňuje pravidla pro nominaci, má poslední slovo Kubrt. Ceny jsou organizovány takzvaně na pohodu a spory se nepřipouští.

Jaká jsou pravidla soutěže o hru?

Do finálního slosování je zařazen každý, kdo se zúčastní nominačního kola, tedy vyplní formulář na této stránce a zadá svůj e-mail. Nutné je nominovat alespoň jednu hru do každé kategorie.

Každý se může zúčastnit pouze jednou, duplicitní záznamy nezvyšují šanci na výhru. V případě podezření na manipulaci s výsledky si vyhrazujeme právo dotčené záznamy a účastníky vymazat z hlasování i soutěže.

Slosování proběhne po skončení nominačního kola. Výsledky budou oznámeny v rámci videa se slosováním.

Máte odhlasováno? Podívejte se, co je nového u Kubrta:

Undaunted: Normandy vyjde česky! Tuhle válečnou dvojkovku vydá Mindok

Undaunted: Normandy vyjde česky! Tuhle válečnou dvojkovku vydá Mindok

Hra Undaunted: Normandy je povedená válečná dvojkovka, která zachycuje jeden z momentů druhé světové války. Nyní se ji Mindok rozhodl vydat česky. Hra sama o sobě má jednoduchá pravidla, kdy každý z hráčů hraje za jednu stranu - tedy Německo a USA - při vylodění v...

Sdílet na Pinterestu