Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Krvavá řežba: Zombicide baví i na mobilech

od 25. 9. 2019Články, Zombicide: Černý mor

Série Zombicide má za sebou nespočet deskových her, přičemž Černý mor se objevil i v Česku společně s rozšířením Wulfsburg a samostatnou kombinovatelnou hrou Zelená horda. Značka ale zavítala i na mobilní platformy a tak jsem vyzkoušela, jak se hraje digitální Zombicide.

Hned na začátek je důležité říci, že mnou testovaná hra Zombicide: Tactics & Shotguns od Asmodee Digital je předělávkou her Zombicide ze současnosti a liší se tedy prvky i grafikou oproti středověkému Černému moru, na který jsme zvyklí. Nejedná se ale o žádné velké změny a pokud jste někdy hráli deskovku z této řady, okamžitě se zorientujete.

Vyberme si misi a jedem!

Velká výhoda oproti deskovkám je to, že nic nechystáte. Prostě si kliknete na misi a hrajete. Povětšinou buď utíkáte před Zombíky, či hledáte další přeživší, důležité dokumenty a hlavně jídlo. Zároveň si hra pamatuje váš postup a postavy, takže si je vyvíjíte napříč hrami a stávají se lepšími a lepšími společně s tím, jak je hra těžší a těžší. A že umí pořádně zavařit!

Tuto vlastnost zcela sdílí s Černým morem, který vám dokáže dát řádně na frak. Přívaly zombie jsou občas až neuvěřitelné a já jen koukala, jak mi požírají jednu postavu za druhou – pozdější mise nejsou rozhodně žádný čajíček a budete je muset několikrát opakovat. Ještě, že u toho člověk nemusí vytahovat všechny figurky z krabice a vracet je zpátky 😅

Mise vybraná a jde se na to:

Základní mechaniky hry jsou stejné. Vyberete postavu, provedete akce. A takhle furt dokola, dokud nezahrajete všechny a na tahu jsou zombíci. Výhodou digitální edice je to, že si nemusíte pamatovat, jaký máte dosah zbraně či kam doběhnete – hra vám vše jasně označí a tak je hraní velmi snadné i když základní mechaniky ze Zombicide vůbec neznáte. Jediné, co vám může trochu vadit je angličtina ve hře, ale není to nic složitého a většinou se jedná jen o pár vět a slov.

Zajímavý mi přijde systém boje. Ten imituje házení kostkami – zde stačí přejet prstem po displeji. Každá zbraň má přitom jiný počet kostek a hlavně sílu. Ta určuje, jak velké zranění zombíkům zasadí a tak zde často neplatí, že jeden zásah znamená mrtvá příšera. Některé jsou totiž pořádně odolné!

Jednotlivé postavy si lze vylepšovat, stejně jako zbraně, co nosí:

Skvělé na Zombicide: Tactics & Shotguns je i to, že mise zabere jen pár minut. Když spěcháte či čekáte u doktora a máte jen chvíli, jedná se o ideální zabíječ času, který není zcela hloupý, ale zároveň nevyžaduje plné soustředění na hru. A pokud máte času víc, nic vám nebrání zahrát si několik misí po sobě. Nic není totiž zábavnějšího, než zabít desítky zombíků. Za své peníze tak dostanete pořádný nášup zábavy, který vás zaměstná na poměrně dlouhou dobu.

Hru můžete stahovat jak pro Android, tak i iOS.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu