Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Gloomhaven bude pokračovat samostatně hratelným druhým dílem s názvem Frosthaven

od 9. 12. 2019Aktuality, Frosthaven, Gloomhaven

Deskoherní monstrum Gloomhaven zřejmě netřeba více představovat. Jedná se o obří scénářovou legacy hru s nespočtem příběhů, která dokonce vyšla v češtině od Albi. Nyní si autoři řekli, že je na čase vytvořit druhý díl. Ten ponese název Frosthaven.

První informace o chystané novince jsou už na serveru BoardGameGeek, včetně několika fotografií. Příběhově se bude odehrávat v malé zapadlé vísce na severu, sužované zimou a nehostinným prostředím. A vaše skupina žoldáků sebude snažit zachránit místo před naprostým zničením.

Herně lze očekávat zcela samostatnou hru, která bude ale Gloomhavenu velmi podobná. Stejný bude systém souboje i jednotlivé mechaniky, změny tak zřejmě nebudou příliš razantní a autoři využijí to, co již mají vyzkoušené. Těšit se můžeme na 16 nových postav, 3 nové rasy a 100 nových scénářů. A to je už pořádný nášup! Hra by měla podle údajů na BGG vyjít v roce 2021.

A já se tak ptám – bude mít některý z českých vydavatelů odvahu vydat i tuhle monstrozitu?

Podívejte se na dojmy ze hry Gloomhaven:

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Deskovky pro dobrou věc

Deskovky pro dobrou věc

V tomto videu vám představím projekt firmy MINDOK „Deskovky pro dobrou věc“ a ukážu, co jsem v rámci této akce vydražil. Pokud vás zajímá toto spojení deskovek a charity, podívejte se na odkaz níže.

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu