Gloomhaven bude pokračovat samostatně hratelným druhým dílem s názvem Frosthaven

od 9. 12. 2019Aktuality, Frosthaven, Gloomhaven

Deskoherní monstrum Gloomhaven zřejmě netřeba více představovat. Jedná se o obří scénářovou legacy hru s nespočtem příběhů, která dokonce vyšla v češtině od Albi. Nyní si autoři řekli, že je na čase vytvořit druhý díl. Ten ponese název Frosthaven.

První informace o chystané novince jsou už na serveru BoardGameGeek, včetně několika fotografií. Příběhově se bude odehrávat v malé zapadlé vísce na severu, sužované zimou a nehostinným prostředím. A vaše skupina žoldáků sebude snažit zachránit místo před naprostým zničením.

Herně lze očekávat zcela samostatnou hru, která bude ale Gloomhavenu velmi podobná. Stejný bude systém souboje i jednotlivé mechaniky, změny tak zřejmě nebudou příliš razantní a autoři využijí to, co již mají vyzkoušené. Těšit se můžeme na 16 nových postav, 3 nové rasy a 100 nových scénářů. A to je už pořádný nášup! Hra by měla podle údajů na BGG vyjít v roce 2021.

A já se tak ptám – bude mít některý z českých vydavatelů odvahu vydat i tuhle monstrozitu?

Podívejte se na dojmy ze hry Gloomhaven:

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Navštivte všechny reality ve hře Multiverse

Navštivte všechny reality ve hře Multiverse

Dostal jsem šanci vyzkoušet hru Multiverse od Maty Moves. Jednu ze 6, kterou Maty vydává pomocí kampaně na serveru Hit Hit. Pokusím se vám ji představit a říct krátké první dojmy…

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu