Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Oznámené novinky – Gen Con Online: Fantasy Flight Games

od 30. 7. 2020Články, GenCon

Gen Con letos není. Spousty věcí letos není. A vydavatelé hledají cesty, jak ho nahradit a jak prezentovat nové produkty. V noci proběhl živí stream od Fantasy Flight Games, který nahradil jejich typickou prezentaci z úvodu výstavy a v rámci kterého oznámili pár novinek. Pojďme se na ně v rychlosti podívat.

Jen v rychlosti obrazem zmíním pár her, u kterých se počítalo s dalším obsahem. Jde o hry s miniaturami a LCG. Nebudu se rozepisovat, co vše bylo zmíněno. Pokud jste fanouškami uvedených her, tak e prostě můžete těšit na nový obsah a pro více informací se stačí podívat na dole odkázané video.


O dalších titulech bych se ale rád trochu více rozepsal, neb stojí za pozornost. 🙂

Twilight Imperium 4: Prophecy of the Kings

Ano, dříve leaknuté informace o chystaném rozšíření ke čtvrtému Twilight Imperiu byly potvrzeny. Rozšíření se bude jmenovat Prophecy of the Kings a do hry přinese hned 7 nových ras, nové systémy a pár nových herních mechanismů. Zejména tři karty vůdců pro každou frakci – pro původní i pro nové, novou pozemní jednotku kart relikvií a další. Ke hře dostanete i materiál pro 7. a 8. hráče, takže nové partie budou moci být ještě epičtější. 🙂

český vydavatel her FFG Blackfire se nechal slyšet, že o lokalizaci rozšíření neuvažuje. Cena rozšíření je relativně vysoká (cca 100 €) a základ se sice prodává dle plánu (prodáno zatím cca 2/3 krabic), ale rozšíření by se v požadovaném nákladu neprodalo.


Marvel X-men: Povstání mutantů

Mám dost známých, co naříkali, že poslední hry ze světa Marvel se věnují pouze Avengers a po Xmenech kde nic, tu nic. To se má změnit. 🙂 FFG oznámily novinku, která vyjde v prvním čtvrtletí roku 2021, a která se bude věnovat právě našim oblíbeným mutantům. Hra ponese název Marvel X-men: Mutant Insurrection a my už od Blackfiru víme, že hra je přeložená a i v češtině dodrží celosvětový release. Hra bude založená na kostkách a jejím spoluautorem je Richard Launius, kterého všichni známe díky deskové hře Arkham Horror (a jejím prvním dvěma edicím) a také třeba hře Temné znamení, ze které hra Povstání mutantů silně těží.

Marvel Xmen Povstání

Na představení hry se můžete podívat v následujícím teaseru:


Na konci videa sám velký šéf určitě zcela omylem leaknul obrovskou, masivní krabici nové chystané hry s názvem Descent:

O hře se toho veřej ně zatím ví málo. Má velkou krabici, jmenuje se Descent a v jednom z rohů je k přečtení “Act 1”, což napovídá, že je minimálně v plánu její pokračování. Český vydavatel Blackfire označil hru za nelokalizovatelnou. Víc toho teď o hře napsat nemůžu, ale pokusím se o nemožné a hru si po jejím vydání nějak seženu a určitě vám ukážu.

Sám jsme na novinky zvědav a určitě budu informovat, pokud bych se dozvěděl nové informace.


Na celé video od FFG se můžete podívat ze záznamu:

Podpořte nás nákupem:

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější recenze:

Sdílet na Pinterestu