Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

FFG a BlackFire před GenConem 2019

od 1. 8. 2019Články, GenCon

Fantasy Flight Games uspořádali klasicky těsně před výstavou GenCon konferenci, na které oznámily některé ze svých novinek. Kromě nové sady ke karetní hře KeyForge, to byly hlavně dvě zcela nové hry – LCG Marvel Champions a Arkham Horror: Final Hours. Pojďme se na tyto dvě hry krátce podívat. Český vydavatel BlackFire nezůstal s oznámením pozadu…

Marvel Champions: the Card Game bude nová hra ze série LCG (Living Card Game – živoucí karetní hra). Bude plně kooperativní a bude se dát hrát v 1 až 4 hráčích. Základní krabice bude obsahovat balíčky pár marvelovských superhrdinů (základ bude obsahovat Iron Mana, Captain Marvel, Spider-Mana, Black Panthera a She-Hulk) a pár záporáků (v základu pravděpodobně Rhino, Klaw a Ultron). V rámci principu LCG pak budeme dostávat balíčky pro nové superhrdiny, záporáky, scénáře apod. Příjemnou zprávou je, že základní sada bude obsahovat již komplet karetní materiál, takže hráči nebudou mít důvod kupovat více základních sad, aby doplnili zásoby karet.

Každá hra bude kombinovat nějakého ze záporáků a jeden ze zvrhlých plánů, jak ovládnout svět. Zachránit vše mohou samozřejmě hráči v rolích hrdinů. Nebude to však lehké, každý záporák má svůj balíček karet střetnutí, pomocí kterého vám bude házet pod nohy jednoho miniona za druhým, aby vám vaší snahu znepříjemnil. Zajímavý je princip karet hrdinů, kdy jedna strana obsahuje část s jeho občanskou identitou, druhá s jeho formou superhrdinskou – např. SPOILER ALERT Tony Stark vs Iron Man…. Občanská identita vám dovoluje zklidnit se a třeba oléčit/opravit. Hrdinská vám zas umožní využít vaše schopnosti a zaútočit tam, kde to bude nejvíc cítit. Volba vaší podoby bude každé kolo jedním z vašich důležitých herních rozhodnutí.

Hra vychází ve 4. čtvrtletí 2019 a podle mě se máme na co těšit! 🙂 V českém jazyce byla potvrzena základní sada hry, vyjít má společně s celosvětovým releasem.

Bylo jasné že se začínajícím Gen Conem přijdou nějaká zásadní oznámení, tak teda oznamujeme…#marvellcg #deskovehry #boardgames @fantasyflightgames

Zveřejnil(a) Blackfire – Svět her a zábavy dne Středa 31. července 2019

Hra Arkham Horror: Final Hour bude další z řady her ze série Arkham Files. Opět bude zcela kooperativní a herní doba nemá přesáhnout jednu hodinu. Po Arkhamech, Eldritchích, Panstvích, které jsou řekněme celovečerními hrami, tu máme další rychlejší. Hra se soustředí na poslední hodinu před půlnocí, ve které má být dokonán mocný rituál v rámci Miskatonické univerzity. Hra bude silně zaměřena na souboj a co je na ni asi nejzajímavější je, že hra omezuje možnost dohadování strategie mezi hráči, čímž vytváří unikátní interakci a zajímavý způsob, jak ovlivnit hrdiny a vyprávět příběh.

Opět potkáme staré známé tváře a staré známé kartonové standees. Ale jelikož je hra zaměřena na souboj, byli vybráni ti hrdinové, kteří se umí o sebe postarat – Jenny Barnes s jejími dvěma .45tkama, Michael McGlenn s jeho psaním strojem (nebo jak se překládá přezdívka jeho samopalu) nebo Lily Chen, která se vyzná v bojovém umění.

Systém komunikace je založen na akčních kartách hrdinů. Vy si je taháte náhodně z balíčku. Každá má v horní straně specifikovány akce, které bude hrdina moct vykonat (pohyb, útok apod.) a ve spodní straně má jiný efekt, který až tak příjemný a užitečný být nemusí. Nemůžete ovlivnit, jakou akční kartu z balíčku si vezmete, ale můžete ji označit jednou z karet priorit, kterou máte na ruce. Celý tým pak musí zahrát dvě horní akce vyložených karet a dvě spodní, podle toho, jakou která karta dostala prioritu. Musíte tak dobře balancovat, jakou kartu priority zahrajete a jakou třeba velmi nízkou si necháte na horší časy.

I Arkham Horror: Final Hour má vyjít ve 4. čtvrtletí, takže konec roku bude jako vždy velice zajímavý. 🙂 Na českou verzi se dle vyjádření českého vydavatele BlackFire můžeme těšit snad v roce 2020.

2 Komentáře(ů)

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Deskovky pro dobrou věc

Deskovky pro dobrou věc

V tomto videu vám představím projekt firmy MINDOK „Deskovky pro dobrou věc“ a ukážu, co jsem v rámci této akce vydražil. Pokud vás zajímá toto spojení deskovek a charity, podívejte se na odkaz níže.

Nejnovější recenze:

Sdílet na Pinterestu