Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Essen report #2: Vyzkoušeli jsme Settlers: Vládcové severu a Rumuni nás překvapili bláznivými svatbami

od 26. 10. 2019Články, Settlers: Vládcové severu, Tainted Grail

Pokračujeme výběrem z Essenu! Naše parta na místě (až příliš) nakupovala a mezi haldou her jsou i noví Settlers, které do češtiny převedou REXhry. A tak vám můžeme říct, jaké jsou. A poněvadž na zahrání největších pecek se stojí šílené řady, podívali se na některé okrajovější a rozhodně to stálo za to!

Noví Settleři vypadají zajímavě

S pokračováními úspěšných her je to vždycky složité, nikdy se totiž nevyhnou srovnání s předchozími díly v sérii. U nás v češtině do byl nedávno Azul a následné Vitráže Sintry, nyní se chystá i toto pokračování úspěšné hry Settlers, kterou v češtině vydávají REXhry. Vládcové severu, jak se novinka jmenuje, pouze využívá mechaniky z první hry, jinak je zcela samostatná. A jak to dle našeho zvěda vypadá, tak herně obstála. Díky známým mechanikám člověk snadno zapluje a přitom je dostatečně jiná. A jak to vypadá, v tomto díle je ještě větší důraz na rozdílnosti národů, kdy má každý zcela odlišný balíček karet a některým dokonce konkrétní typy chybí, někdo jich má zase naopak hodně.

Jak to ale na podobných akcí bývá, k zahrání těch větších her nebývá tolik prostoru a tak se jali putovat po výstavišti a hledat zajímavé kousky. A můžu vám říct, že jsem jedině ráda – objevili totiž jeden rumunský klenot, který je zrovna teď na Kickstarteru.

Svatba sem, svatba tam

Zestrea je původem rumunská hra, kde se staráte o vesnici a zároveň se snažíte spárovat co nejvíce lidí a mít co nejlepší svatby. Celý vtip je přitom v tom, že jednotlivé věci domlouváte s ostatními hráči a hra je tak velmi komunikativní a hlavně – vypadá naprosto nádherně! Mě si rozhodně získala a tyto komunikační hry jsou něco pro mě. Tvůrci jsou navíc aktuálně na Kickstarteru, takže je můžete podpořit. Já to už udělala, prý to totiž stojí za to. Minimálně u nás tak o ní ještě uslyšíte.

V neposlední řadě nechyběla ani zastávka u Awaken Realms, kteří vystavovali figurky k chystanému Tainted Grail. A vypadají skvěle, stejně jako jsme zvyklí třeba z aktuálně vydané Nemesis. Tainted Grail přitom vyjde příští rok na Albi Game Day česky. Super! A kromě toho sem AR přivezli i jejich novinku, Flick of Faith, tedy jednoduchá hra, ve které cvrnkáte své žetony po mapě a snažíte se vyšachovat protihráče.

A jaké pocity má naše výprava z Essenu? Všichni tam jeli poprvé, a tak je nejvíce zarazilo, že se jedná spíše o prodejní, nežli herní výstavu. S ohledem na tisíce a tisíce lidí, kteří proudí výstavištěm bych jen poznamenala, že je to docela logické 🙂 Když se ale dostanete ke stánkům menších vydavatelů, můžete si nejen zahrát, ale i popovídat přímo s autory o tom, jak obtížný byl vývoj hry, jak se tiskne v Číně a jak se tamní fabriky předhánějí, aby si vás získaly. Ale o tom prý třeba příště.

Takže závěrem už jen vše ostatní v galerii, kolem čeho se na výstavišti mihli:

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Deskovky pro dobrou věc

Deskovky pro dobrou věc

V tomto videu vám představím projekt firmy MINDOK „Deskovky pro dobrou věc“ a ukážu, co jsem v rámci této akce vydražil. Pokud vás zajímá toto spojení deskovek a charity, podívejte se na odkaz níže.

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu