Podpoř nás!

Přispěj na provoz Kubrta i ty! Budeme ti neskonale vděční a získáš speciální odznak.

Churchill od Fox in the Box česky

od 1. 2. 2020Aktuality, Churchill

V rámci rozhovoru pro Deskofobii oznámil David Hanáček z Fox in the Box budoucí vydání jedné hry, na kterou se tedy opravdu těším. Politické a diplomatické hry mám hodně rád a toto je jedná z těch vůbec nejlepších…

Hra Churchill byla vydaná v roce 2015 vydavatelstvím GMT Games a 1 -3 hráči (a opravdu chcete 3 hráče) představují Churchilla, Roosevelta a Stalina a snaží se proti sobě manévrovat v rámci 10 historických konferencí, které určily, kdo bude kontrolovat spojenecké síly, kde budou tyto síly alokovány a jak bude proražena nepřátelská osa. Hru a mír vyhraje hráč, jehož síly budou mít na konci války dohromady největší kontrolu nad osvobozeným územím.

Churchill není válečnou hrou, ale politickým konfliktem o spolupráci a soupeření. Hra se zaměřuje na 10 skutečných konferencí, které se uskutečnily od roku 1943 až do konce Války. Před každou konferencí a po ní jsou využívány malé skupiny poradců, a vyšších důstojníků, kteří se pohybují mezi centry spojenců a kteří uzavírají dohody, které určují poválečné rozložení. Na každou konferenci jsou zařazeny jednotlivé druhy problémů k řešení. Těmito problémy mohou být změny ve vedení na frontách, zaměřená ofenzíva, výrobní priority, tajné operace, politická aktivita a strategická válka (jaderné zbraně??).

(přeložená část textu popisující hru ze stránky hry na serveru BoardGameGeek)

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu