Albi přinese novou civilizační hru Tapestry od tvůrců Scythe

od 8. 8. 2019Aktuality, Tapestry

Albi se na svém Facebooku pochlubilo, že přinese v českém překladu žhavou novinku – civilizační hru od Stonemaier Games nazvanou Tapestry. Na grafice se podílel tvůrce hry Everdell, takže rozhodně je na co se těšit.

V ní si zvolíte jeden z dostupných národů. Těch přitom bude na výběr už od počátku více, než je maximální počet hráčů (to je 5, hra jako vždy obsahuje i variantu pro jednoho hráče), každá hra tedy bude opravdu jiná. Jednotlivé civilizace by přitom měly být unikátní a asymetrické, což přispěje k celkové variabilitě.

To platí i o hracím plánu. Ten bude (naštěstí) menší, než je třeba u Scythe, už od počátku ale budou dostupné dílky, ze kterých složíte jeho konkrétní podobu. Obsahovat bude i spoustu miniatur, nebude se ale jednat o lidi – spíše uvidíme budovy a další. Oproti Scythe pak neočekávejte žádné dřevěné komponenty.

Tapestry by měla vyjít v následujících měsících.

Vložit komentář

Nejnovější příspěvky:

Vidcast 09: Proč končím s deskovkama?

Vidcast 09: Proč končím s deskovkama?

Již pravidelný vidcast se dnes bude věnovat horkému tématu: „Proč končím s deskovkama“. Ptali jste se, tak odpovím. Také se budu věnovat nějakým těm deskovkám. A pro vytrvalce na závěr videa vyhlásím soutěž o zajímavý herní doplněk do hry Marvel Champions. 🙂

Report z lednového Kubrtova hraní

Report z lednového Kubrtova hraní

Vážení přátelé, včera v úterý 14. ledna proběhlo letos první Kubrtovo hraní v pražské kavárně Geekárna a byla to opět jízda. Hrálo se non stop na šesti stolech a přítomno bylo cca 30 lidí. Osobně jsem trhl asi svůj rekord, neb jsem si zahrál celé tři hry! 😀

Nejnovější hry:

Sdílet na Pinterestu